مقالات

دکوراسیونی متفاوت با نقاشی روی پارچه

استفاده از هنر نقاشی درچیدمان دکوراسیون خانه از ایده های بسیار دل انگیز و جذاب می باشد چرا که فضای خانه را زیبا و دلنشین برای هر سلیقه ای می نماید و جلوه ای خاص به محیط منزل می بخشد و اماچگونه استفاده کردن از هنر ورنگ و لعاب دادن به دکوراسیون مطلب مورد نظر این مقاله است که میتوانید با ما همراه باشید .

 

۱- کوسن ها و پرده های نقاشی شده

وقتی صحبت از پارچه در دکوراسیون داخلی به میان می آید، اولین عناصری که در ذهن تداعی می شود پرده ها و کوسن ها هستند. پس شما هم همان اول می توانید به سراغ همین دو عنصر تاثیر گذار بروید. البته نقاشی روی پرده ها با ابعاد بزرگشان می تواند مشکل به نظر برسد. شما می توانید پرده با طرح و رنگ مورد علاقه تان را تهیه کنید و سپس کوسن های ساده را با نقاشی طرح های پرده روی آن با آنها ست کنید.

۲- کاغذ دیواری را با تابلو های پارچه ای و کوسن های رنگی ست کنید

کاغذ دیواری مورد علاقه تان را با خیال راحت انتخاب کنید سپس کوسن ها و دیگر لوازم پارچه ای را با نقاشی های زیبا روی آنها با کاغذ دیواری هماهنگ کنید.
همچنین می توانید طرح های مورد علاقه تان را با رنگ های جذابی که در دکوراسیون داخلی خانه تان استفاده کرده اید روی تکه پارچه هایی نقاشی کنید و آن ها را قاب بگیرید و همانند تابلو در فضاهای داخلی خانه تان استفاده کنید. می توانید از همان طرح و رنگ کوسن هایی نیز تهیه کنید و زیر تابلو ها قرار دهید. طراحی دکوراسیون با ایده های پارچه ای می تواند خیلی جذاب و چشمگیر باشد.

۳- نقاشی روی کوسن ها

لازم نیست که حتما طرح روی کوسن ها را با پرده یا تابلوهای خانه تان ست کنید، می توانید آن ها را تنها با سلیقه و طرح های مورد نظرتان نقاشی کنید و آن ها را روی مبل های ساده تان بگذارید تا نما و جلوه آن ها را عوض کند.

 

۴- پارچه های نقاشی در اتاق کودک

همه ما به خوبی می دانیم که نقاشی فعالیت مورد علاقه کودکان است. پس چه خوب است که از این تکنیک در دکوراسیون اتاق خواب آن ها استفاده کنیم. پرده، رو بالشی ها، رو تختی ها و حتی دیوارهای اتاق آن ها را هم می توان نقاشی کرد.  شاید اصلا انجام این کار را به عهده خود آن ها بگذارید، تا هم فعالیتی داشته باشند و هم اتاق شان را با سلیقه خودشان تزیین کرده باشند. مطمئن باشید این کار برای آن ها بسیار لذت بخش خواهد بود.

۵- دیوارکوب های پارچه ای نقاشی شده

می توانید تعداد زیادی از پارچه های تان را نقاشی  کنید، طرح های مورد علااقه تانرا روی آن بکشید، و از ان ها دیوار کوب های پارچه ای درست کنید. دیوار کوب هایی که اشکال مختلفی دارند، مثل دایره، مربع حتی مثلث این دیوار کوب های پارچه ای راهی هستند برای تزیین دیوار های خانه شما.

۶- جذابیت میزهای غذا با رومیزی های نقاشی شده

اگر می خواهید حس و حالی تازه به میز های غذایتان ببخشید می توانید از رومیزی های نقاشی شده روی آن ها استفاده کنید، اگر فکر می کنید که نقاشی این رومیزی ها وقت زیادی را از شما می گیرد، پس فقط رانر ها و زیر بشقابی ها را رنگ کنید و مهمان های خودرا حسابی با ذوق و سلیقه تان غافلگیر کنید.

۷- رو تختی های نقاشی شده

اگر قصد دارید برای کودکتان روتختی های با طرح خاص تهیه کنید ولی نمی توانید آن ها را در مغازه ها و فروشگاه ها پیدا کنید، چرا خودتان دست به کار نمی شوید و طرح مورد نظرتان را روی پارچه نقاشی نمی کنید

 

۸- طرح فرش روی کوسن

برای اتاق نشیمن تان فرشی خاص تهیه کرده اید اما حالا نمی توانید کوسن ها و عناصر تزیینی هماهنگ با آن را پیدا کنید؟ چاره این کار بسیار ساده است. رنگ و قلم مو را آماده کنید، و طرح فرش را روی همه لوازم و وسائل دکوری پارچه ای مثل رومیزی ها و کوسن ها بکشید و خودتان هماهنگی مورد نیاز را خلق کنید تا بتوانید از آن بیشتر لذت ببرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *