مقالات

دکوراسیونی با طراحی ایده هایی پارچه ای

یکی از عناصر زیبایی که می تواند تاثیر شگرفی بر دکوراسیون فضای داخلی بگذارد تکه پارچه های رنگارنگی است که با استفاده از آنها میتوان محیطی دل انگیز و شاد را در خانه ایجاد نمود که با راهکارهای بسیار آسان و راحتی می توان این هنرنمایی را انجام داد .

 

ازپارچه هایی با ابعاد و طرح های بزرگ می توانید برای اتاق خواب استفاده کنید. اتاق های خواب معمولا رنگ های خنثی ای دارند پس بسیار مهم است که برای ایجاد فضای هنرمندانه تر ازپارچه هایی با رنگ های شاد استفاده کنید. پارچه مورد علاقه تان را انتخاب کنید و آن را روی یک پنل چوبی قرار دهید ، سپس پنل چوبی را به دیوار بیاویزید و از حس خوبی که این تابلو پارچه ای به دیوار اتاقتان می دهد لذت ببرید.
از تکه پارچه هایی موجود در منزل تان می توانید برای تغییر ظاهر وسایل و لوازم دکوری استفاده کنید به طور مثال اگر از آباژور در منزلتان استفاده می کنید رویه آن ها را باپارچه تغییر دهید. می توانید برای هماهنگی بیشتر از تکه های پارچه به جا مانده از رو مبلی هایتان استفاده کنید. با این روش آباژورهایی با چهره متفاوت خواهید داشت.
ازپارچه مورد علاقه تان می توانید در دیوار پشت میز غذاخوری استفاده کنید. آن را از یک میله اویزان کنید و در تاثیر گذارترین نقطه در پشت میز کار یا میز غذاخوری خود قرار دهید و شاهد تغییرات مطلوب فضایتان باشید.
کشو های اشپزخانه فضاهایی هستند که در دید مهمان های شما نیستند و شاید خیلی هم به تغییر دکوراسیون خانه مرتبط نباشند اما برای تغییر روحیه خودتان هم که شده کف کشو ها را پارچه های پر رنگ و پر نقش و نگار بپوشانید تا حتی از باز کردن کشوهای آشپزخانه تان نیز لذت ببرید.
از پارچه ها حتی برای مرتب کردن وسایل موجود در منزل هم می توانید استفاده کنید. از پارچه های رنگارنگ با نقش و نگار گل های بهاری استفاده کنید و رول های چسب داری بدوزید که به وسیله آن ها بتوانید سیم وسایل برقی خود را مرتب کنید و حس و حال بهاری را حتی به جزیی ترین وسایل موجود در خانه تان نیز القا کنید.

 

ازپارچه های رنگارنگ می توانید برای ساخت کاشی های دیواری استفاده کنید. کاشی های خام را از فروشگاه تهیه کنید ، پارچه های مورد علاقه تان را به ابعاد و اندازه کاشی ها برش دهید و با چسب آن ها را به کاشی های خام بچسبانید و از داشتن این کاشی های پارچه ای لذت ببرید حتی از این کاشی های پارچه ای را می توانید به عنوان هدیه نیز استفاده کنید.
کوسن های خود را نیز می توانید باپارچه های توری و قلاب بافی شده تزئین کنید. پارچه های توری و قلاب بافی شده به علت شکل های کلاسیک خود می توانند حس و حال جالبی را به فضا القا کنند. کلاژ شدن این پارچه ها روی کوسن ها نیز می تواند باعث تغییر در ظاهر اتاق نشیمن شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *