مقالات

دو رنگ آبی و خاکستری جذاب برای دکوراسیون

فرقی نمی کند به رنگ های روشن علاقه داشته باشید یا رنگ های تیره را ترجیح دهید، در هر صورت می توانید با رنگ آبی و خاکستری سبک های مختلفی بسازید. در ادامه ایده ها و نمونه های مختلفی از ترکیب این دو رنگ و استفاده از آنها برای چیدمان و دکوراسیون اتاق نشیمن را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

از ترکیب آبی و خاکستری با سفید استفاده کنید
اگر می خواهید فضای اتاق نشیمن را روشن و پرنورتر کنید، استفاده از رنگ سفید به عنوان پس زمینه دکوراسیون، همراه با آبی و خاکستری می تواند نمایی جذاب و دوست داشتنی برایتان بسازد. استفاده از وسایل چوبی یا لوازم جانبی فلزی با جنس برنج یا برنز می تواند حس دریایی دلنشینی در فضا ایجاد کند. مبلمان خاکستری همراه با آبی ملایم کفپوش اتاق و کوسن هایی که بوسیله روکش هایی با طرح های آبی تیره پوشیده شده اند، ترکیب بسیار خوبی با دیوارهای سفید رنگ ایجاد می کنند و روشنایی خوبی به محیط می بخشند. علیرغم به کار گیری رنگ های سرد، درخشش خاصی در چیدمان این وسایل در کنار یکدیگر می تواند ایجاد شود.
لازم نیست برای ایجاد یک ترکیب ایده آل حتما به سفیدی دیوارها اکتفا کنید. می توانید المان های دیگری از دکوراسیون، از جمله وسایلی همچون میز تلویزیون، کمد های دیواری، مبلمان چوبی و قاب های دیواری را هم به رنگ درآورید و باز هم با کنار هم قرار دادن رنگ های آبی و خاکستری، چیدمان ایده آل خودتان را بسازید.

 

برای شروع از تابلوهای هنری کمک بگیرید
معمولا استفاده از یک تابلوی نقاشی، برای انتخاب رنگ ها و ایجاد هماهنگی رنگی در دکوراسیون، بسیار مناسب است. به عنوان مثال یک تابلوی هنری که در آن طیف های رنگی خاکستری و آبی با یکدیگر ترکیب شده اند و یک منظره دریایی ساخته اند، می تواند منبع الهام خوبی برای انتخاب دیگر اجزای دکوراسیون اتاق نشیمن باشد. در این صورت اگر رنگ آبی در تابلوی مورد نظرتان به عنوان رنگ غالب گنجانده شده باشد، شما هم می توانید همان رنگ را به عنوان پایه اصلی دکوراسیون در نظر بگیرید و در کنار آن سایر رنگ های مورد نظرتان را از طیف آبی و خاکستری بسازید. البته استفاده از رنگ های گرمی همچون طیف زرد هم برای ایجاد تعادل در محیط بسیار مناسب است.
فراموش نکنید که نقاشان معمولا با دید هنرمندانه خود، رنگ های مورد نظرشان را در یک اثر هنری به کار می برند و در نتیجه تابلوی نقاشی به عنوان حاصل کارشان، منبع الهام بسیار خوبی برای رنگ های به کار رفته در دکوراسیون اتاق هم می تواند باشد.
پارچه های مخملی کار شما را راحت خواهند کرد
از آنجا که پارچه های مخملی، سایه روشن بسیار خوبی را با خود به همراه دارند، کار شما را برای استفاده از رنگ های مختلف طیف آبی و خاکستری راحت می کنند و چرخش رنگی مورد انتظارتان را به خوبی در محیط به جریان می اندازند. پارچه های مبلی مخملی، تم لوکس و پر زرق و برقی به اتاق نشیمن اضافه می کنند. به خصوص استفاده از این پارچه های مخملی در کنار دیوارهای خاکستری رنگ و وسایل و لوازم جانبی فلزی، روشنی و درخشش بیشتری برایتان به همراه خواهند داشت. البته شاید چنین زرق و برقی در اتاق نشیمن، مورد پسند تمام افراد نباشد و بسیاری ترجیح دهند که دکوراسیون و چیدمان وسایل اتاق نشیمن خانه خود را به شکلی ساده تر انجام دهند.

 

رنگ های گرم را فراموش نکنید
استفاده از طیف های تیره خاکستری به طور غالب می تواند فضای اتاق را کوچک تر نشان دهد و اندکی محیط را تنگ و تار کند. بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق، رنگ های گرم و روشن را هم در کنار رنگ های مورد علاقه خاکستری و آبی استفاده کنید. طیف صورتی و مرجانی، یا اندکی زرد و خردلی در ترکیب با طرح های آبی و خاکستری بسیار مناسب خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *