مقالات

مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ

کاغذ دیواری و رنگ هر دو از بهترین دیوار پوش ها هستند که در زیبا سازی فضای داخلی خانه تاثیر به سزایی دارند اما هر کدام مزایا و معایبی دارند که این دو را نسبت به هم متمایز می نماید

اولین دلیلی که کاغذ دیواری را نسبت به رنگ برتر می کند زیبایی آن و تنوع طرح و رنگ آن است که در نقاشی ساختمان به این شکل نیست و نقاش یک ساختمان هر چقدر هم که متبحر به هیچ عنوان نمی تواند همچین طرح هایی بر روی دیوار ایجاد کند .

 

دلیل دوم برتری کاغذ دیواری نسبت به رنگ ساختمانی، داشتن گزینه های بیشتر در نحوه استفاده از رنگ ها ست . به این منظور که شما در هنگام استفاده از کاغذ دیواری می توانید کل دیوارهای یک اتاق رو از یک طرح استفاده کنید که این طرح میتواند ساده و یا نقش دار باشد که در هر دو حالت زیباست . و یا یک دیوار را نقش دار استفاده کنید و مبقی را ساده و یا بلعکس . یا از چند مدل کاغذ در یک اتاق استفاده کنید. و یا حتی قسمتی از دیوار را مانند قاب از کاغذ دیواری استفاده کرد و مابقی را رنگ زد .

همچنین میتوانید از دو رنگ همگون و یا متضاد هم استفاده کرد که این مورد نیز در رنگ آمیزی زیاد جالب نمی شود و اصولا در رنگ آمیزی یک اتاق استفاده از یک رنگ ثابت زیبا می شود .

 

دلیل سوم استفاده از کاغذ دیواری عمر و دوام بیشتر آن نسبت به رنگ می باشد . یعنی وقتی شما از یک کاغذ دیواری مرغوب و قابل شستشو استفاده می کنید چندین سال می توانید آن را تمیز کرده و بدون تغییر رنگ و مانند روز اول و با همان زیبایی از آن استفاده کرد . در صورتی که رنگ پس از دو یا سه سال و با تمیز کردن مداوم تغییر رنگ داده و حتی با گذشت زمان به راحتی کاغذ دیواری تمیز نمی شود و هیچ گاه مانند روز اول نمی شود .

 

دلیل چهارم آن پوشش بهتر عیوب دبوار بوسیله کاغذ دیواری نسبت به رنگ می باشد . حتما شما هم بارها و در مکانهای مختلف ترکهای ریز و درشت روی دیوار های رنگ شده را مشاهده کرده اید و یا روی دیوار رنگ شده موجهایی را مشاهده کرده اید که با بتونه کاری هم رفع نشده است . کاغذ دیواری این عیوب سطحی را به راحتی می پوشاند و ترکهای کوچک و موجها را به خوبی می پوشاند .

 

و در نهایت خاصیت بی بو بودن کاغذ دیواری نسبت به رنگ روغنی است . همگی این تجربه را دارید که بعد از رنگ کردن منزل  با رنگ روغنی تا چندین روز و حتی تا چند هفته بوی آزار دهنده آن که برای سلامتی نیز مضر است در منزل استنشاق می شود و در صورت استفاده از رنگ های پلاستیک و اکرلیک که بر پایه آب می باشند و بدون بو هستند مدت زمان کمتری نسبت به رنگ روغنی عمر میکنند. در صورتیکه استفاده از کاغذ دیواری مناسب و استاندارد هیچگونه بویی ندارد و حتی امروزه  کاغذ دیواری هایی ساخته شده که از الیاف می باشند و کاملا دوستدار محیط زیست و ضد آلرژی و حساسیت می باشند و کاملا هم قابل شستشو می باشند که در مطالب بعدی در مورد آن توضیح خواهیم داد .

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ

  1. محمدرضا گفت:

    باسلام وتشکر ازمطالب جالب ومفیدتون.

    1. parvandecor گفت:

      ممنون از شما کاربرگرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *