مقالات

دانستنی های قبل از خرید پارکت

در این مقاله با در نظر گرفتن مواردی می توان در خرید پارکت بهترین نوع پارکت را انتخاب کنید و نمایی جذاب و دلنشین برای منزل خود به ارمغان بیاورید.

1 – انتخاب برند مناسب : پارکت ها در برند ها و کشورهای مختلف تولید میشوند که برخی از پارکت ها با توجه به اینکه برندهای اروپائی دارد ولی در کشورهای دیگر تولید میشوند و این مسئله با این که حائز اهمیت میباشد ولی مسئله ای که بیشتر قابل توجه است اصالت و داشتن استاندارد های روز دنیا میباشد.

 

 

برای مطمئن شدن از این نکته میتوان به سایت های رسمی این شرکتها که معمولا همان نام برند آنهاست مراجعه نمود.

2 –  تعیین مقدار تردد و استهلاک پارکت : میزان تردد بر روی پارکت در مکانهای مختلف و نحوه استفاده از آن متفاوت میباشد . مثلا از پارکتی که با استاندارد هایی تولید شده که مناسب یک محل مسکونی میباشد نمیتوان برای مدت طولانی در یک محل تجاری استفاده نمود البته منظور از مدت طولانی سالهای زیاد میباشد.

 

 

معمولا پارکت ها را با استاندارد AC مقایسه میشوند که مدل مسکونی آن AC 3 که از مقاومت نسبتا کمتری نسبت به استانداردهای بالاتر آن دارد البته پارکت با این استاندارد میتواند در یک منزل مسکونی ده الی بیست سال عمر کند که البته باید در نگهداری از آن مقداری سلیقه به کار برد.

 

 

دیگر مدل پارکت که معمولا برای اماکن اداری و دفتر کار استفاده میگردد AC 4 میباشد که از مقاومت بیشتر کلیک و لایه لمینت برخوردار میباشد البته از این نوع پارکت در منازل مسکونی میتوان استفاده نمود و با خیال آسوده تر از آن استفاده نمود.

مدل دیگر پارکت ها AC 5 میباشد که از مقاومت بیشتری نسبت به بقیه مدلها برخوردار میباشد که معمولا در ضخامت های 12 میلیمتر به بازار عرضه میگردند و با توجه به مقاومت لایه لمنیت , مغزی اچ دی اف با دانسیته بالاتر و کلیک های بسیار قوی قابل استفاده حتی در اماکن ورزشی میباشد.

3 – انتخاب طرح و رنگ پارکت : برای انتخاب رنگ و طرح پارکت باید نکات فراوانی را در نظر گرفت که شامل رنگ مبلمان , رنگ فرشها , رنگ و طرح دیوار ها , متراژ محل مورد نظر , مقدار نور , زاویه نور و مقدار اساس موجود در منزل حائز اهمیت  میباشد که باید به همه آنها توجه نمود البته برخی از آنها به بقیه ارجعیت دارند.

 

 

برای مثال در صورتی که فرش هایی با زمینه رنگ روشن استفاده مینمایید نباید از پارکت رنگ روشن استفاده نمایید به این دلیل که جلوه هر دو آنها را از بین میبرد و یا در مواردی که منزلی شلوغ و پر از اساسیه دارید نمیتوانید از طرحهای شلوغ پارکت که کنتراست بین رنگهای آن زیاد باشد استفاده نمایید و باید از طرح هایی که اختلاف بین رنگها کم میباشد و یکدست تر به نظر میرسد استفاده نمایید و در مواردی که نور کافی ندارید از رنگهای روشنتر استفاده نمایید.

البته لازم به ذکر است کف منزل نقش بسزایی در تامین نور نداشته و کمتر از 10% مربوط به کف می باشد و لازم به ذکر است رنگهای تیره پارکت نمایی جذابتر و دلنشین تر برای شما به ارمغان می آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *