مقالات

تزیین دکوراسیون منزل به سبك مدرن

ما به همان شیوه ای زندگی می كنیم كه فكر می كنیم ، بعضی از ما سبك تفكر و سلیقه مان را بر دکوراسیون منزل خود نیز اعمال می كنیم. مدرنیسم سبكی است كه بیشتر به شیوه تفكر ارتباط دارد تا منزل آرایی. اما سبكی نیز به نام مدرنیسم در طراحی منزل به وجودآمده كه طراحی ساده را توصیه می كند. هر وسیله دقیقاً بنا به كاربرد مخصوص خود در خانه قرار داده می شود و وسایل زائد دراین سبك جایی ندارند.

ـ دیوارها
دیوارها را یا به همان شكل بتون باقی بگذارید یاآن را رنگ سفید بزنید. همچنین تا حدامكان باید گچ‌كاری‌ها را محو كرد. به همین منظور باید رنگ گچبری دیوار را به رنگ سفید درآوریم تا مشخص نباشند.از كاغذدیواری نباید در سبك مدرن استفاده شود، برای تنوع می توانید به یكی از دیوارها آینه نصب كنید، اما برای جدا كردن دو محیط مثلاً اتاق پذیرایی ازاتاق نشیمن، می توان با استفاده از یك دیوار شیشه ای كدر این كار را انجام داد.

ـ پنجره ها
برای داخل شدن حداكثر نور به داخل خانه، پنجره ها حتی الامكان باید ساده باشند و پرده ای كه به آن نصب می شود، از جنس كتان ابریشمی یا حتی از كركره های بسیار ظریف سفیدرنگ باشد. در سبك مدرن، نور نقش مهمی ایفا می كند، به همین منظور با سفیدكردن دیوارها و پرده ها خانه روشن تر به نظر می رسد.

ـ كف
كف خانه حتی الامكان باید یكپارچه و بدون درز باشد. می توانید یا فرش بزرگ پهن كنید كه كف را بپوشاند یا اینكه كف را سنگ كنید و یك قالیچه ساده روی آن پهن كنید.

ـ اسباب خانه
در سبك مدرن مبلها باید از جنس چرم و چوب باشند و نباید از مبلهای بزرگ راحتی در خانه استفاده كرد. نوع وسایل نشیمن در سبك مدرن مشابه مبلها و صندلی های دفاتر كار یا اتاقهای انتظار است.
از میز قهوه خوری با جنس شیشه یا كروم هم می توان دراین سبك استفاده كرد. كابینتها وكتابخانه ها نیز باید باارتفاع كم در خانه قرار داده شوند.
همچنین شومینه كه قسمت مركزی خانه راتشكیل می دهد، می تواند از جنس ام.دی.اف به رنگ سفیدیا از جنس چوب باشد. برای تزیین شومینه ساده می توان از آجر یا كاشی‌های سفید ظریف استفاده كرد.
تعداد گیاهانی كه در خانه قرار داده می شوند، نباید از یك یا دو عدد بیشتر شود. بلكه بایداز گیاهان باطراوت استفاده شود.
در این سبك مدرن، وسایل تزئینی نیز بسیار كم در خانه به كار می روند و می توانند شامل نقاشی‌های مدرن یا مجموعه های ظریف باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *