مقالات

ترفندهای دکوراسیون برای بزرگتر نشان دادن خانه

داشتن یک خانه بزرگ و دلباز آروزی اغلب ماست و کمتر کسی را می شناسیم که از داشتن یک خانه ی کوچک با لوازم در هم و برهم احساس رضایت داشته باشد به همین منظور دراین مقاله شما را با ترفند های ساده برای بزرگتر نشان دان خانه آشنا مکنیم چرا که برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آنها مناسب فضاهای گوناگون است .

مبلمان عریض استفاده نکنید

انتخاب مبلمان عریض برای خانه هایی با ابعاد کم می تواند فضای خانه ی شما را کوچکتر از قبل نشان دهند. بهترین مبلمان برای خانه های کوچک مبل ال شکل می باشد که می توانید به جای انتخاب مبلمان با عرض زیاد از نوع مبلمان استفاده کنید، این موضوع در رابطه با انواع لوازم و وسایل منزل صدق می کند به طور مثال از بوفه ها یا کمدهای بلند و کم عرض نسبت به انواع عریض آن استفاده کنید که فضای کمتری را اشغال می کنند.

رنگ های روشن را انتخاب کنید

یکی از راه های بزرگ نشان دادن خانه انتخاب رنگ های روشن برای مبلمان و دیوارها و سایر بخش های خانه است. توجه داشته باشید که برای دیوارهای خانه ی کوچک تان حتما از رنگ های روشن مثل سفید و رنگ های مشابه آن استفاده کنید با این روش به سادگی فضای خانه خود را بزرگتر نشان خواهید داد

از پرده های بلند استفاده کنید

یکی دیگر از راهکارها استفاده از پرده های بلند در اتاق های کوچک است. برای این منظور پرده را از سقف تا روی زمین آویزان کنید و اجازه دهید تا دو یا سه سانتی متر روی زمین قرار بگیرد. با این روش سقف شما بلند تر دیده می شود و در نتیجه فضای خانه شما بزرگ تر دیده می شود. فراموش نکنید که بهترین رنگ و طرح برای پرده خانه های کوچک رنگ‌های ساده و خنثی است و بدون هیچ نقش و نگار است.

از فضای دیوار استفاده کنید

یکی از راه های بزرگ نشان دادن فضای خانه استفاده از فضای دیوار برای جایگزینی لوازم و وسایل است. با کمک شلف ها به سادگی می توانید فضایی را برای قرار دادن کتاب ها، لوازم دکوری و سایر لوازم و وسایل منزل برای خودتان ایجاد کنید. همچنین در دکوراسیون خانه های کوچک می توانید تلویزیون تان را روی دیوار نصب کنید و فضای خانه را بزرگ تر جلوه دهید.

نورپردازی مناسب انتخاب کنید

خانه های کم نور غالبا کوچک تر از ابعاد واقعی شان به نظر می رسند به همین منظور انتخاب یک نورپردازی مناسب تا حد زیادی به بزرگ تر دیده شدن فضای داخلی شما کمک می کند.

از آینه کمک بگیرید

یکی از ترفندهای قدیمی بزرگ تر نشان دادن فضای خانه استفاده از آینه برای بخش های مختلف دکوراسیون داخلی می باشد. شما به سادگی می توانید با نصب یک آینه فضای داخلی تان را دو برابر کنید.

فضای آشپزخانه را شلوغ نکنید

برای بزرگ تر نشان دادن خانه بهتر است فضای داخلی تان حالت نمایشگاهی داشته باشد، به خصوص فضاهایی مانند آشپزخانه که جزییات بیشتری در خود دارد، برای چنین فضاهایی مرتب بودن فضا شرط اول دلباز بودن آن فضاست.

از تختخواب های تاشو استفاده کنید

برای بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق خواب استفاده از تختخواب های تاشو را فراموش نکنید این تخت ها به سادگی می توانند فضای اتاق خواب شما را بزرگ تر نشان دهند و در زمان نیاز آن ها را باز کنید و در باقی موارد از فضای اتاق خوابتان به بهترین نحو استفاده نمایید، همچنین استفاده از سایر محصولات دیگر این چنینی برای خانه های کوچک توصیه می شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *