مقالات

پارکت بهترین نوع کفپوش

چوب هیچگاه از مد نمی افتد و پارکت چوب طبیعی یا پارکت تمام چوب قطعاً علاقمندان مخصوص به خود را دارد. کفپوش چوبی مانند لباس، نوعی کالاست؛ بخشی از کف است و هر خانه ای به آن نیاز دارد. به هرحال، کفپوش چوبی می تواند در خانه شما، درست مثل کمد لباس، مورد استفاده خود را مشخص کند و به خانه شما هویت و شخصیت بدهد.

 

کفپوش اساس خانه است و وقتی کسی در خانه شما قدم می زند، کفپوش اولین چیزی است که می بیند. شما به وسیله آن به خانه خود زیبایی می بخشید. کفپوش یکی از مهمترین چیزهایی است که احتمالاً تا آخر عمر یک خانه با آن همراه است.

مردم علاقه زیادی به پارکت چوبی و کفپوش های چوب طبیعی دارند. ما تعداد زیادی از خانه ها و شرکت های تجاری و کسانی که با آن‌ها در ارتباط هستیم را دیده ایم که کفپوش خریده اند. شنیدن این موضوع که آن‌ها چقدر کفپوش دوست دارند، فوق العاده است. ما تعجب می کنیم اگر کسی در مورد سینک ظرفشویی و یا پنجره ها و یا لوازم دیگر هیجان زده شود. شاید این طور باشد …. ولی می دانیم علاقه زیادی به پارکت چوب طبیعی در بین مردم وجود دارد.
اگر می خواهید بدانید که پارکت چوبی چیست، پس باید احتمالاً کفپوش های بسیار زیبایی که از نمونه های مختلف چوب سخت ساخته شده اند را دیده باشید. پارکت با کفپوش های ساخته شده از چوب معمولی تفاوت دارد زیرا به جای تخته های باریک چوبی که در کنار هم چیده می‌شوند، از قطعات کوچک تری که با الگوهای زیبای تزئینی کنار هم چیده می‌شوند؛ تشکیل می‌شود. بنابراین شما علاوه بر داشتن نمایی زیبا، موزاییک هایی چوبی در کف ساختمان خود خواهید داشت که دربرگیرنده پارکت با مقطع چوب طبیعی است.

 

 

انواع پارکت چوبی:

علاوه بر چوب مورد استفاده در ساخت پارکت، می توانید تعیین کنید که چه نوع پارکتی می خواهید، آیا از قطعات چوب محکم باشد یا از پارکت های بسیار مقرون به صرفه که از چسباندن چوب های جلاکاری شده روی هم باشد. شما می توانید با توجه به بودجه خودتان از هر نوعی از پارکت ها استفاده کنید.

نگهداری پارکت تمام چوب:

مانند کفپوش های ساخته شده از چوب سخت، پارکت ها نیز خیلی کم نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. برای تمیز کردن فقط کافیست هر روز از جارو برقی استفاده کنید؛ در واقع شما بدون نیاز به هیچ چیز دیگری و فقط با جارو، گرد و غبار را از سطح آن پاک کنید. هم‌چنین شما باید هر چند روز یک مرتبه لکه هایی که به وسیله ی جارو ایجاد کرده اید را پاک نمایید.
لازم نیست در مورد رنگ آمیزی پارکت چوبی نگران باشید چون هر مایعی که روی آن می پاشید به راحتی پاک می‌شود، بر خلاف فرش که نیاز به خدمات خشکشویی ویژه ای برای خلاص شدن از لکه های ایجاد شده روی خود دارد. و یا وقتی که پارکت چوبی طبیعی خراشیده می‌شود فقط لازم است که آن را سنباده کشیده و پوششی از واکس مخصوص کف به آن اضافه کنید.

 

 

نصب پارکت چوبی:

چه چیزی باعث شده است که پارکت چوب طبیعی جذاب به نظر برسد؟ در حقیقت این امر به خاطر نصب بسیار آسان آن است. نصب آن بسیار راحت است و فقط باید طبق الگویی که دوست دارید آن‌ها را به کف بچسبانید.

آیا شما باید خودتان کف پوش پارکت را نصب کنید:

اگر تجربه کوچکی در نجاری داشته باشید احتمالاً می توانید آن را خودتان نصب کنید ولی اگر صاحب خانه معمولی هستید که حتی در تمام عمر خود یک ضربه به چکش هم نزده اید پس بهتر است که کار را به افراد مجرب بسپارید. اگر دوست دارید پارکت تمام چوب شما مطابق تصورتان نصب شود؛ می توانید از خدمات حرف های کویرآرا در زمینه پارکت های چوبی طبیعی استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *