مقالات

بازسازی و نوسازی

برآورد هزینه بازسازی ساختمان

بازسازی و نوسازی

امروزه بافت قدیمی شهر ها در همه جای دنیا به چشم میخورند که بعضی از آن ساختمان ها نیاز به بازسازی و یا نوسازی دارند . در نگاه اول به این دو کلمه یعنی بازسازی و نوسازی ، از مفهمو یکسانی برخوردارند اما در واقعیت این طور نیست . بازسازی و نوسازی هر کدام معنی و مفهوم جداگانه ای دارند و هر کدام هم نیازمند تیم اجرایی متخصصی در زمینه های مختلف هستند پس سعی کنید این موضوع را به یاد داشته باشید . قبل از توضیح هر چیز دیگری بهتر است اول با معنای بازسازی و نوسازی آشنا شویم .

بازسازی و نوسازی

نوسازی

به معنی تعویض سازه یا متریا قدیمی آن با متریال و سازه نو است ( نو کردن سازه یا متریال قدیمی )

بازسازی

بازسازی به معنای اجرای اقداماتی برای باز زنده کردن یک سازه است .

بازسازی ساختمان معمولا به معنای مرمت است . در یک عملیات بازسازی ، معمولا کارهای اصلی تر مثل تعویض تاسیسات ساختمان ، تعمیر سیم کشی و بروز کردن سیستم روشنایی و نورپردازی ، افزایش استقامت دیوار ها و … انجام می شود. در یک عملیات بازسازی برای انجام یک سری کارها نیاز به مجوز دارید . در نظر داشته باشید برای بازسازی و یا نوسازی ، حتما ساختمان را بیمه کنید تا از مشکلات آینده جلوگیری کنید . برای انتخاب بازسازی یا نوسازی بهتر است بگویم اگر ساختمان شما از نظر استقامت و پایه ها قوی است حتما عملیات بازسازی را انتخاب کنید زیرا بهترین انتخاب برای شماست .

بازسازی ساختمان
بازسازی و نوسازی منزل

بازسازی و نوسازی منزل

همانطور که قبلا هم به این موضوع اشاره کردیم اگر منزل شما از نظر پایه ها قوی است و استقامت بالایی دارد بهترین گزینه برای شما انجام عملیات بازسازی است . با انجام یک عملیات بازسازی شما می توانید تمام انتظارات خود را از یک منزل براورده سازید . لازم به ذکر است در بیشتر موارد هزینه انجام یک عملیات بازسازی داخلی و خارجی روی یک منزل بسیار کمتر از هزینه خرید یک منزل جدید است . پس شما می توانید با صرف هزینه بسیار کمتر ، یک منزل جدید با دکوراسیون داخلی دلخواه و متریال با کیفیت و مرغوب داشته باشید .

همچنین با انجام یک عملیات بازسازی می توانید منزل خود را متناسب با نیاز های خودتان طراحی کنید و این موضوع یک مزیت بزرگ به حساب می آید . حتما به خاطر داشته باشید قبل از انجام یک عملیات بازسازی حتما طراحی انجام دهید . انجام یک طراحی اصولی به شما نقشه راهی مشخص می دهد و این ، کار را برای شما بسیار راحت می کند .

بازسازی و نوسازی ساختمان

بازسازی و نوسازی ساختمان

یک عملیات بازسازی ساختمان تشکیل شده از فعالیت های بسیار زیادی است . در نظر داشته باشید به عنوان کارفرما قبل از شروع یک عملیات بازسازی ، تمامی مشکلات ساختمان را لیست کنید تا بتوانید در زمان انجام عملیات بازسازی آن ها را رفع کنید . همچنین این لیست کردن مشکلات ، مزیت های دیگری مثل تشخیض دادن این که عملیات بازسازی را خودتان انجام می دهید یا به یک پیمانکار واگذار کنید . گاهی اوقات ممکن است مشکلات ساختمان شما بسیار پیش پا افتاده و ساده باشند و حتی ممکن است خود شما بتوانید آن ها را رفع کنید اما پیشنهاد ما به شما واگذار کردن این کار به یک فرد یا یک تیم مجرب و متعهد در این زمینه باشد . پس حتی اگر خودتان توانایی انجام عملیات بازسازی را داشتید باز هم آن را به یک پیمانکار واگذار کنید

تلگرام پروان دکور
اینستاگرام پروان دکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *