مقالات

بازسازی منزلم رو خودم انجام بدهم یا واگذار کنم به پیمانکار

هزینه بازسازی آپارتمان

بازسازی منزلم رو خودم انجام بدهم یا واگذار کنم به پیمانکار

بازسازی منزلم رو خودم انجام بدهم یا واگذار کنم به پیمانکار :
هنگام عملیات بازسازی یکی از سوالات و چالش های کارفرما این است که عملیات بازسازی رو به یک پیمانکار ( البته حرفه ای ) واگذار کنند یا از مشاوره های رایگان شرکت های پیمانکار حرفه ای مثل پروان دکور ، راهنمایی های اولیه و برآورد هزینه ها رو دریافت کنند و بازسازی رو خودشون انجام بدهند و در ظاهر مبلغی رو پس انداز کنند ؟ چرا باید کارفرما مبلغ درظاهر بالایی بین 10 تا 100میلیون تومان رو برای یک پروژه بازسازی حداکثر چندماهه پرداخت کند؟

اما پاسخ ما :

کارفرمای محترم به جز دوحالت زیر ، به هیچ عنوان ریسک انجام عملیات بازسازی توسط خودتون رو به عهده نگیرید :

 • زمانی که بازسازی بسیار جزئی و کوتاه مدت است ، مانند نقاشی ، کاغذ دیواری و عملیات تخریب و بنایی قرار نیست انجام شود.
 • هنگامی که کارفرمای محترم تجربه ، تخصص و البته زمان کافی برای مدیریت و انجام اصولی عملیات بازسازی را داشته باشد . (در مواردی کافرماهای ما خودشون مشاغل مرتبط به صنعت ساختمان داشته اند و البته توانایی انجام عملیات بازسازی منزل یا باغ ویلاهای خود را نیز داشته اند ولی به دلیل درگیری ها و دردسرهای عملیات بازسازی نسبت به نوسازی ، تصمیم به واگذاری آن به پیمانکار نموده اند که در ابتدا برای خود ماهم جای تعجب و تامل داشت )

مطالب مرتبط :

شرکت بازسازی خانه

مزایای واگذاری عملیات بازسازی به پیمانکار

 • صرفه جویی در زمان
  به دلیل سوابق و تجربه کاری پیمانکاران در پروژه های قبلی ، توانایی بیشتر در مدیریت زمان و برنامه ریزی عملیاتی تیم های اجرایی دارند و این در کوتاه ترشدن مدت زمان پروژه بسیار موثر است .
 • صرفه جویی در هزینه ها
  آشنایی پیمانکاران با تولید کنندگان و توزیع کنندگان اصلی متریال و مصالح ساختمانی باعث می شود خریدهای بی واسطه و مقرون به صرفه تری را نسبت به خود کارفرما انجام دهند . ما معتقد هستیم; یک پیمانکار خوب و کاربلد تا نصف دستمزد دریافتی خویش را در خریدهای خوب و مدیریت اصولی هزینه ها به کارفرمای خویش و به طور مستقیم بازمی گرداند.
 • استفاده از نیروهای اجرایی متخصص و مجرب تر
  یافتن نیروهای و تیم اجرایی متخصص ، کاربلد و دارای سلامت اخلاقی و رفتاری یکی از مهمترین ارکان پروژه های بازسازی است; که پیمانکاران به دلیل تجربه و آزمون و خطاهایی که در پروژه های قبلی خویش انجام داده اند; شناخت بیشتری نسبت به این افراد دارند.
 • جلوگیری از دوباره کاری
  باز هم به دلیل تجربه کاری و آگاهی بیشتر به عواقب ظاهری وفنی امور در حال انجام; احتمال دوباره کاری و درنتیجه جلوگیری از صرف هزینه های بیهوده تخریب و نوسازی مجدد به شدت کاهش می یابد.
 • رهایی کارفرما
  رهایی کارفرما از سرو کله زدن و دردسرهای مدیریت کارگران و تیم های اجرایی و جنگ اعصاب های فراوان این قسمت . جالبه دلیل خیلی از کارفرماها برای واگذاری عملیات بازسازی شون به پیمانکار همین یک دلیل آخر است . سختی این مورد ، فقط برای افرادی که یک بار تجربه کرده اند قابل درک است .

موارد بسیار زیادی را مشاهده کردیم در مورد کافرماهایی که خودشون عملیات بازسازی شون رو انجام دادند; بیشتر از 90 درصد این افراد ابراز پشیمانی می کردند و اعتراف می کردند; که عملیات به ظاهرساده بسیار سخت تر و جان فرساتر از آن چیزی بود که فکر می کنند; و در انتهای پروژه با مدت زمان طولانی و کیفیت پایین تر و البته هزینه بیشتر; با کلی درگیری وجنگ اعصاب به پایان رسیده; و یا در بین راه مجبور به عقد قرارداد با پیمانکار گردیده اند.

مطالب مرتبط :

پیمانکار بازسازی خانه

خوب حالا به این نتیجه رسیدیم که جذب پیمانکار حرفه ای برای عملیات بازسازی مقرون به صرفه تر از انجام آن توسط خودمان است اما چطور یک پیمانکار مناسب برای عملیات بازسازی خودمان پیدا بکنیم ؟ در زیر به مطالبی برای یافتن یک پیمانکار بازسازی خوب می پردازیم

راه های یافتن یک پیمانکار خوب برای بازسازی

 • اگر در گذشته از افرادی که مورد تایید شما هستند اقدام به بازسازی منزل خود انجام کرده اند ، در مورد انتخاب پیمانکار ، کمک گرفته و کسب تجربه کنید .
 • رزومه و سوابق کاری پیمانکار را بررسی کنید .
 • تصاویر نمونه های اجرایی یا در صورت امکان بازدید حضوری از این محل ها انجام دهید .(در بیشتر مواقع به دلیل مزاحمت برای ساکنین امکان پذیر نمی باشد).
 • حتما دارای دفتر ثابت ، با آدرس مشخص ، و در حال فعالیت باشد . به هیچ عنوان با اشخاصی که فاقد دفتر مشخص هستند اقدام به عقد قرارداد ننمایید.
 • روش های اجرایی و نحوه تسویه ها و نیز فرمت قرارداد را هم بررسی کنید .
 • از پیمانکار رضایت نامه و نظراعلام شده کارفرماهای قبلی را جویا شوید .
تلگرام پروان دکور
اینستاگرام پروان دکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *