مقالات

ایده هایی از طبیعت برای طراحی اتاق خواب

یکی از مکان های مناسب برای ایده گرفتن در طراحی فضای داخلی ، طبیعت می باشد که میتوان گفت همه ی انسانها طبیعت را دوست دارند و از داشتن خانه ای که رنگ و بوی طبیعت را داشته باشد لذت مبرند اگر شما هم جز همین افراد هستید با این مقاله همراه باشید و با بکار گرفتن این ایده های ناب از زندگی لذت بیشتری ببرید .

 

طراحی اتاق‌خواب خاکی

خاک با رنگ دلنشین خود می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای طراحی دکوراسیون اتاق‌خواب شما با زمینه طبیعی باشد. رنگ گرم و ملایم خاکی و ترکیب‌های جذاب آن با رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای، سبز سدری یا زیتونی می‌تواند فضایی بسیار دل‌انگیز در اتاق‌خواب پدید آورد. مطابق آنچه در تصویر می‌بینید استفاده از کتیبه‌های نقش دار گِلی برای تزیین دیوار پشت تخت‌خواب، راه‌حلی خلاقانه در طراحی فضای خواب شما است.

دکوراسیون اتاق‌خواب چوبی

وصف ارزش و زیبایی چوب سخنی گزاف است، چراکه همه ما بر این موضوع واقفیم و در اکثر خانه‌ها حضور این عنصر طبیعی را به‌وفور حس می‌کنیم. آنچه این اتاق‌خواب را به‌صورت اغراق‌آمیزی چوبی نشان می‌دهد، استفاده از الوارهای درشت و طبیعی چوب است که از سقف گرفته تا کف و حتی مبلمان فضا نیز از آن بی‌بهره نمانده است. استفاده از چوب با این قدرت و شدت در فضا، به آن سبک روستیک می‌بخشد.

اتاق‌خواب ساحلی

برای آوردن حس و حال دریا به فضای خوابتان می‌توانید از رنگ‌، طرح و بافت‌های دریایی و ساحلی استفاده کنید. رنگ‌هایی مثل آبی در طیف‌های مختلف و رنگ ماسه این حس را کاملاً به شما منتقل خواهند کرد. پیاده کردن طرح موج‌های دریا روی روتختی و روبالشی‌ها نیز ایده خوبی است. استفاده از عناصری مانند طناب‌های ماهیگیری و صدف‌های دریایی نیز به کمک شما خواهند آمد. ضمناً یک تصویر از دریا نیز می‌تواند چاشنی خوبی برای دکوراسیون دریایی شما باشد.

 

طراحی اتاق‌خواب مزرعه‌ای

شاید تبدیل اتاق‌خوابتان به یک مزرعه کوچک، آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین کاری باشد که می‌توانید برای آوردن طبیعت به این فضا انجام دهید. فقط کافی است تعداد زیادی گلدان کوچک و بزرگ با گیاهان سبز خریداری کرده و آنها را در جای‌جای فضای خود جای دهید؛ از سقف گرفته تا کنار پنجره و تخت‌خواب و روی کف. بد نیست با انتخاب روتختی یا حتی دکوری‌های بزرگی با این رنگ، اندکی رنگ سبز چمنی نیز چاشنی فضای خود کنید.

دکوراسیون اتاق‌خواب جنگلی

برای طراحی اتاق‌خواب با رنگ و بوی جنگل، باید پا را اندکی فراتر از حالت قبل بگذارید و درختچه‌ها را جایگزین گیاهان کوچک کنید. بامبوها و شاخه‌های خشکیده درختان نیز می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. خزه‌ها و گیاهانی از این دست که در جنگل می‌رویند نیز گزینه‌های خوبی هستند. یادتان باشد در جنگل علاوه بر سبزینگی، چوب نیز قدرت زیادی دارد، پس در این فضا نیز از این عنصر معجزه‌گر غافل نشوید.

اتاق‌خواب بیابانی

کویر و بیابان از پادشاهان قدرتمند زمین هستند که گاهی فکر می‌کنم در حقشان زیادی بی‌توجهی می‌کنیم. این پهنه تهی وسیع، حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. اگر از افرادی هستید که کویر را هم درست مثل دیگر عناصر طبیعت می‌ستایید، شاید بد نباشد با ایجاد حال و هوایی بیابانی در اتاق‌خوابتان، فضایی متفاوت خلق نمایید و آرامش و خلوت کویر را میزبان خواب آرام شبتان کنید. بازی با نور و سایه را در این خلوت دوست‌داشتنی فراموش از یاد نبرید.

اتاق‌خواب غارنشین

غارها همیشه مرموز به نظر می‌رسند. فضاهایی که با ورود به آنها به‌یک‌باره با دنیایی جدید روبه‌رو می‌شویم؛ دنیایی مخوف و درعین‌حال دنج و امن. اگر می‌خواهید اتاق‌خوابتان خیلی دنج باشد، پیشنهاد من برای آوردن طبیعت به این فضا، الهام از غارها است. بنا بر سلیقه خود می‌توانید غارهای روشن و نمکی را انتخاب کنید یا غاری تاریک و سنگی. وقتی فضای خوابتان را به این شکل طراحی نمایید، هرکسی با ورود به اتاقتان غافلگیر خواهد شد.

طراحی اتاق‌خواب کوهستانی

من کوهستان را به شفافیت می‌شناسم؛ جایی که هوای آن رقیق‌تر از اینجا و نورش زلال‌تر از هر جای دیگری است، پس پیشنهادم این است که اگر می‌خواهید فضای خوابتان شفاف و خالص باشد، زمینه کوهستانی را برای آن انتخاب کنید. سنگ‌های تراش‌نخورده در کنار پنجره‌های بزرگ و نورگیر می‌توانند این حس را به فضای شما القا کنند. استفاده از منسوجات پوستی و پشمی نیز حس کوهستانی اتاق‌خوابتان را دوچندان خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *