مقالات

اصول بازسازی ساختمان

بازسازی منزل قدیمی و ویلایی

اصول بازسازی ساختمان

امروزه برای انجام هر کاری نیاز داریم تا اصول اون کار رو به درستی درک کنیم تا بتونیم اون کار رو به نحو احسنت و اصولی انجام بدیم و به پایان برسونیم . یکی از کارهایی که ما باید به اصول اون خیلی توجه کنیم بازسازی ساختمان است . اگر در انجام عملیات بازسازی خانه یا ساختمان به اصول این کار توجه نکنیم ، در پایان ضرر های زیادی از نظر مالی و زمانی و یا حتی ضرر جبران نشدی جانی می کنیم . در انجام یک عملیات بازسازی اگر به اصول این کار توجه کنیم نتیجه کار ما را شگفت زده خواهد کرد .

مطالب مرتبط :

از بازسازی ساختمان برای ایجاد یک تنوع در فضای داخلی ، طراحی و یا فضای خارجی و یا حتی برای تعمیرات و یا مرمت یک ساختمان استفاده می کنیم . بازسازی ساختمان می تواند روی کل خانه و یا حتی قسمت کوچکی از یک ساختمان انجام شود مثل آشپزخانه و یا سرویس های بهداشتی . انجام بازسازی ساختمان باید بر اساس اصول این کار و قوانین از پیش تعریف شده باشد و در غیر این صورت کارفرما و پیمانکار مشمول پرداخت جریمه های بسیار سنگینی می شوند . در بازسازی ساختمان گاهی اوقات به مجوز شهرداری نیاز است

یعنی شما برای انجام بازسازی روی 4 مورد باید از شهرداری منطقه مجوز دریافت نمایید

1- جا به جایی و یا تغییر اندازه راه پله ها

2- تخریب و جا به جایی دیوار هایی که بار ساختمان روی آن ها سوار است .

3- تخریب و جابه جایی دیوار ها به طوری که استقامت ساختمان کم شود .

4- جا به جایی و تخریب بخش هایی از ساختمان که از نظر شهرداری غیر قانونی است

به جز موارد بالا ، هر کاری که در زمینه اجرای بازسازی ساختمان صورت گیرد نیازی به مجوز شهرداری منطقه ندارد . اگر قصد اجرای عملیات بازسازی دارید پیشنهاد ما به شما داشتن یک مسیر مشخص و هدف است . اگر قبل از شروع بازسازی به کمک یک طراح ، نقشه جدید را طراحی کنید پیاده سازی آن بسیار راحت تر و کم هزینه تر می شود .

نتیجه گیری

اگر قصد انجام یک عملیات بازسازی ساختمان را دارید حتما در نظر داشته باشید که کار هایی که قصد انجام آن ها را دارید نیاز به مجوز شهرداری دارند یا خیر ، اگر نیاز به مجوز شهرداری بود حتما برای دریافت مجوز اقدام کنید تا مشمول پرداخت جزیمه نشوید . مورد بعدی حتما قبل از شروع عملیات بازسازی یه یک طراح مراجعه کنید و یک طرح نهایی از بازسازی خود داشته باشید .

تلگرام پروان دکور
اینستاگرام پروان دکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *