مقالات

اسرارطراحان درباره دکوراسیون آشپزخانه

ازجمله ارکان مهم درطراحی داخلی خلاقیت است شاید شما نمی توانید ازچیزی که می خواهید بهترین را داشته باشید اما می توانید از آنچه که دارید در دکوراسیون آشپزخانه ایرانی خود به بهترین شکل ممکن داشته باشید دراینجا نکاتی گرداوری نموده ایم که به شما کمک می کند با بکار گیری آنها آشپزخانه ای رویایی تر داشته باشید .

پیشخوانی از جنس سنگ کوارتز در دکوراسیون آشپزخانه

کوارتز به دلایل متعددی سنگی رویایی در دکوراسیون آشپزخانه به حساب می آید. یکی از این دلایل هم این است که از سنگ طبیعی درست شده است و منعکس کننده جذبه موادی مثل گرانیت و مرمر است. با این حال طی مراحل تولیداتی خود دوام و استحکام یافته، منافذ خود را از دست داده و رنگ پذیر می شود تا در شکل های مختلف قابل پیش بینی ظاهر شود. قطعا این زیبایی و دوام بدون صرف هیچ هزینه ای به دست نخواهد آمد و عموما از سنگ و مواد ترکیبی نیز گران تر خواهد شد. تمام این مسائل به شرایط متفاوتی مثل نحوه تولید و ترکیب بندی آن بستگی دارد. زمانی که سنگ گرانیت برای کانترهای شما در معرض نور زیادی قرار بگیرد می توانید از کوارتز که سنگ رویایی شماست به عنوان جایگزین آن استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن با کابینت های سفارشی

مسلما کابینت و پیشخوان های زیبای شما احتیاج به قسمتی دارد که کمی متفاوت تر و زیباتر باشد. پس بنابراین می توانید با اضافه کردن قسمتی که شفاف تر و براق تر است به این خواسته خود نیز برسید. با استفاده از کابینت های سفارشی می توانید مزیت آن را دو برابر کنید: اول اینکه کابینت های سفارشی می توانند به راحتی با آشپزخانه شما متناسب شوند، به خوبی در همه گوشه ها جای گیرند و فضای بین پنجره ها را با هر طول و عرضی پر کنند. دوم اینکه کابینت های سفارشی می توانند نمای بسیار خوبی ایجاد کنند مخصوصا در زمانی که با المان های دیگری مثل نیمکت یا جزیره آشپزخانه یکپارچه شوند. علاوه بر این می توانیم آشپزخانه رویایی خود را با هر رنگ کابینتی که می خواهیم نیز تصور کنیم.

جایگذاری یخچال در دکوراسیون آشپزخانه

اگر به شدت با مساله طراحی کابینت های خود رو به رو هستید می توانید برای رفع این موضوع از یخچالی بزرگ استفاده کنید. کابینت های یخچالی عمیق محبوبیت فراوانی داشته و از نمونه های قبلی خود پیشی گرفته اند. برای استفاده از این نمونه کابینت ها حتما در ابتدا ابعاد مدلی که در نظر گرفته اید را چک کنید و در مرحله بعد حتما با نصاب کابینت مشورت کرده تا از نصب صحیح و اندازه های آن مطمئن شوید.

انتخاب سینک عمیق در دکوراسیون آشپزخانه

وقتی در دکوراسیون آشپزخانه ایرانی خود می توانید یخچالی بزرگ داشته باشید قطعا به دنبال این رویا سینکی عمیق نیز می خواهید. سینک های معمولی عموما حدود ۲۰ سانت عمق دارند اما می توانید در ذهنتان سینکی مجلل تر و خاص تر با عمق ۲۵ سانت یا بیشتر را متصور شوید. اینکه بتوانید سینکی بزرگ را به خوبی در کابینت خود قرار دهید بسیار کاربردی خواهد بود. علاوه بر این اگر بخواهید یک یا دو ظرف را در سینک خود بگذارید تا بعدا بشویید خیالتان راحت خواهد بود که مشخص نبوده و به چشم نخواهد آمد. حتی کمی عمق بیشتر برای سینک هایی که تنگ و کوچک هستند(چیزی شبیه به سینک های آبدارخانه ها) نیز مناسب خواهد بود. در این حالت در هنگام استفاده در شرایطی مانند شستن سبزیجات خیالتان راحت خواهد بود که آب یا کف به بیرون پرتاب نخواهد شد. اکنون می توانم در رابطه با تجربه خودم در این مورد صحبت کنم. من در آشپزخانه خود که در این تصویر نیز مشاهده می کنید سینک عمیقی از جنس استیل ضد زنگ دارم که خیلی هم به آن علاقمند هستم. ایجاد چنین فضایی هم بسیار راحت و هم خیلی مقرون به صرفه خواهد بود و با این کار می توانید به راحتی قسمتی از آشپزخانه رویایی خود را در دنیای واقعی مهیا کنید.

انتخاب شیرآب های لمسی در دکوراسیون آشپزخانه

بعد از اینکه سینکی عمیق و مناسب برای خود دست و پا کردید می توانید با اضافه کردن شیر آبی لمسی کار خود را آسان تر کنید. چنین لوازم هوشمندی فقط برای خانه هایی خیلی مدرن و مینیمال نخواهد بود بلکه به دلیل تنوع وسیعی که دارند می توانند برای انواع آشپزخانه ها حتی سنتی ترین سبک ها مناسب و کارآمد باشد. درون این نوع شیرآب ها سنسوری تعبیه شده است که با یک لمس و ضربه کوچک فعال می شود؛ بنابراین شما می توانید حتی در زمانی که دستانتان پر و مشغول است نیز به راحتی از آن استفاده کنید. پس در زمانی که دستانتان کثیف و خمیری است می توانید آسوده خاطر باشید که تنها با کمک لمس و اشاره ای شیرآب را روشن و خاموش کنید.

کابینت ظرفشویی در دکوراسیون آشپزخانه

علاوه بر هوشمند کردن بعضی وسایل در آشپزخانه، فراهم کردن کمدی برای ظرف شویی عملکردی بسیار هوشمندانه خواهد بود. اینکه بخواهید ظرفشویی خود را در زمانی که فقط نیمی از آن از ظروف کثیف پر شده است را به کار بیاندازید قطعا در مصرف آب اسراف خواهد شد. اما با داشتن این کمد برای ظرفشویی می توانید گاهی به صورت فردی چند ظرف را بشویید. علاوه بر این شما می توانید حتی در زمانی که قسمتی از کمد را پر می کنید از ظروفی که در قسمتی دیگر از آن قرار داده اید نیز استفاده کنید. پس در خانه رویایی خود با یک روز کامل انتظار برای شستشوی ظروف خود خداحافظی خواهید کرد.

پوشاندن حدود هود در دکوراسیون آشپزخانه

داشتن یک هود مناسب و کارآمد قطعا وسوسه کننده خواهد بود اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که باید کابینتی داشته باشیم تا هود ما را پنهان کند تا منظره ای نامناسب در آشپزخانه شکل نگیرد. 

انتخاب فر در دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

اگر به دنبال این هستید که آشپزی خود را ارتقا دهید می توانید به استفاده از فر فکر کنید چرا که حرارت را به شکل مدور درون دستگاه در جریان قرار می دهد که باعث پخت بهتر و کامل تر مواد غذایی می شود. علاوه بر این داشتن چنین المانی در آشپزخانه های مدرن ضروری به حساب می آید. اما امروزه تکنولوژی جدید تری ارائه شده است که یک قدم بالاتر از فر های معمولی قرار گرفته و در پخت غذا موفق تر عمل خواهد کرد. زمانی که مواد غذایی در بخار پخته می شوند تمایل بیشتری به رطوبت و به دنبال آن حفظ ویتامین های خود خواهند داشت. علاوه بر این با این روش غذاها با راحتی و آسودگی بیشتری پخته خواهند شد. تمامی این خصوصیات باعث می شود که نه تنها فر بخاری المانی در آشپزخانه رویایی به حساب می آید بلکه برای حفظ سلامتی و طول عمر نیز لازم و ضروری خواهد بود.

ایجاد کمدهای عمیق در دکوراسیون آشپزخانه

با این که چنین ویژگی اصلا تازه به حساب نمی آید اما قطعا هیچگاه نمی تواند از دکوراسیون آشپزخانه ایرانی رویایی من فاصله بگیرد. کابینت هایی که عمق و سایز مناسبی دارند به ما کمک می کنند تا به تمامی وسایل مورد نیاز که از قابلمه گرفته تا ظروف غذاخوری ما را تشکیل می دهند به خوبی دسترسی داشته باشیم. راهکار مناسبی که برای ساماندهی کابینت ها به کار می رود تقسیم بندی کردن آنهاست که به کمک این روش می توانید به راحتی و مفید تر از فضای داخلی کابینت ها استفاده کنید. البته قابل ذکر است که این قسمت های جداکننده در هر زمانی که بخواهید می توانند جدا شده و برداشته شوند. کابینت و کمد هایی که عمق مناسبی دارند روشی مقرون به صرفه نیز به حساب می آید چرا که کمپانی و شرکت های زیادی کمد هایی با این تقسیم بندی و در همین قیمت ارائه کرده و به فروش می گذارند.

دیوارپوش های سنگی برای دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

زمانی که به تمام المان های ایده آل خود در آشپزخانه رویایی ام فکر می کردم به این نتیجه رسیدم که برای به خوبی به پایان رساندن این برنامه می توانم بر روی زمینه ای از جنس سنگ حساب کنم. نکته دیگری که در آشپزخانه ایده آل من لازم است وجود دیوارپوش هایی سنگی است که اتفاقا باید از جنس سنگ های روی کابینت باشد؛ بنابراین اگر شما به کوارتز علاقه زیادی دارید می توانید در آشپزخانه رویایی خود از این سنگ به صورت عمودی در دیوارها نیز استفاده کنید تا جلوه بهتری نیز پیدا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *