مقالات

چگونه یک آشپزخانه مدرن داشته باشیم

آنچه نشان می دهد که فضای مورد استفاده ی ما سنتی است یا مدرن ، نوع تزیین و چیدمان و وسایل درون آن آشپزخانه می باشد بسیاری از فضاها هم مناسب دکوراسیون مدرن هستند هم سنتی اما این افراد هستند که با سلیقه های متفاوتشان تصمیم می گیرند آشپزخانه ای داشته باشند مدرن یا سنتی ، و البته تفاوت های چشمگیری بین این دو مقوله وجود دارد که می توانید با مطالعه ی این مطلب به اسرار مدرن بودن پی ببرید .

۱- درهایی با صفحه تخت در دکوراسیون مدرن آشپزخانه

این نوع کابینت ها به نوعی امضایی بر مدرن بودن آشپزخانه شما به حساب می آیند. ممکن است بخواهید در این راستا از درهایی که حرکت می کنند نیز استفاده کرده و در چشم اندازی که ایجاد می کند وسواس به خرج دهید.

۲- کابینت هایی با پوشش کامل و بدون قاب

انواع و طبقه بندی مختلفی برای معرفی این نوع کابینت می توان بیان کرد: بدون قاب، بدون قاب Euro، پوششی و دارای پوشش کامل. تمامی اینها یک معنا را می رسانند و آن هم این است که در این نوع از کابینت ها در تمامی سطح آن را پوشش می دهد. این نوع کابینت ها معمولا در آشپزخانه های مدرن محبوبیت فوق العاده ای دارند چرا که با دکوراسیون های سنتی و مبله فاصله زیادی دارد.
در این نوع کابینت شما هیچ گاه نمی توانید قابی مشاهده کنید و شاهد فاصله ای بین درها، کمدها و یا دو کابینت کنار هم نخواهید بود. تنها در کابینت هایی که قاب دارند فضا و فاصله هایی بین درها و کابینت ها قابل مشاهده هستند.
زمانی که درهای کابینت بدون قاب بسته هستند شما تنها می توانید سایه ای از حد فاصل بین کابینت ها را مشاهده کنید.

۳- آشپزخانه مدرن با فلزات شفاف و ساده

در این نوع کابینت ها معمولا شاهد این هستیم که پوششی فلزی تمام سطح کابینت را به صورت یکپارچه فرا گرفته است. در بسیاری مواقع خطوط افقی کابینت ها با پوشش فلزی ای که در کمدها و درها وجود دارد برجسته تر به نظر خواهد رسید.

۴- آشپزخانه مدرن بدون آلایش و تزئین

معمولا امضا و حکمی که در دکوراسیون های مدرن و معاصر وجود دارد این است که از یک شکل بودن فاصله بگیریم. در حالی که ممکن است شما هیچ گاه شکل های طراحی شده و تایل هایی طرح دار را درآشپزخانه های مدرن نبینید. در تصویری که مشاهده می کنید درهایی با سطوح تخت و فلزات براق و شفاف به کار رفته که با پشته ای از جنس شیشه همراه شده است، بدون اینکه طرح ها و الگوهای ویژه و خاصی در آنها به کار رفته باشد.

۵- به زیبایی مواد طبیعی اعتماد کنید

این به آن معنا نیست که شما در آشپزخانه مدرن خود از هیچگونه المان های تزئینی بهره نگیرید اما می توانید برای این کار به دنبال شاخصه هایی از مواد طبیعی باشید. مثلا می توانید از چوب بلوط و یا دیگر مواد استفاده کنید. هم چنین استفاده از چوب گردو نیز در تصویری که مشاهده می کنید تصویری خیره کننده ایجاد کرده است.

۶- در آشپزخانه مدرن به خطوط افقی تاکید بیشتری داشته باشید

ممکن است در درجه اول به چشمتان نیاید اما بسیاری از آشپزخانه های مدرن گرایش زیادی به خطوط افقی بلند و پهن درکمدها و کابینت ها دارند و شیارهایی افقی که در تمامی کابینت ها نیز دیده می شود. در صورتی که ممکن است در آشپزخانه هایی سنتی تمامی این خطوط و طرح ها به صورت عمودی در درها و یا مرکز دیده شوند. در آشپزخانه ای که به طور کامل مدرن یا سنتی بودن آن مشخص نیست نیز پیشنهاد می کنیم از الگوهای ساده ای مثل شیشه و مرمر به جای آجر استفاده کنید تا مدرن تر جلوه دهد.

۷- استحکام و ثبات در استایل آشپزخانه با تاکید بر قسمت های کوچک

در زمان دیزاین و طراحی چیدمان یک آشپزخانه قسمت های مختلفی مثل نور، میزها و صندلی ها نیز در نظر گرفته می شوند. در آشپزخانه های مدرن نیز این المان ها مورد توجه قرار خواهند گرفت،
به این نکته نیز توجه داشته باشید که هیچ لزومی در تناسب بین مدرن بودن آشپزخانه و معماری آن خانه وجود ندارد، کما اینکه آشپزخانه های مدرن بسیاری در خانه های روستایی در ایتالیا، اسپانیا و فرانسه دیده می شود.

این را هم در نظر داشته باشید که در انتخاب رنگ در آشپزخانه های مدرن نیز هیچ گونه محدودیت نخواهید داشت مگر آن که بخواهید با توجه به کابینت ها رنگی مناسب انتخاب کنید.

۸- عناصر صنعتی

چیزهایی درباره عناصر بی پیرایه صنعتی وجود دارد که می تواند به مدرن تر شدن آشپزخانه شما کمک کند.  دیوار بتنی  بدون داشتن هرگونه طرح و الگویی می تواند نمایی مدرن و متفاوت برای فضا ایجاد کند. با روش هایی از این دست می توانید بدون استفاده از هرگونه تزئین و پیرایش در آشپزخانه خود در عین سادگی و مدرن بودن آن را زیباتر و جذاب تر کنید .

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *