مقالات

متریال بین کابینتی آشپزخانه

کاشی و تایل بین کابینتی

بسیار پیش آمده که بپرسیم: بهتر است بین کابینت های آشپزخانه از چه متریالی با چه طرحی استفاده کنیم که زیبا باشد؟ خب این یک سوال کلی هست معمولا دیزاین آشپزخانه برخلاف تصور عامه مردم، امری زمان بر و دشوار هست که شامل همه قسمت های اشپرخانه مثل طراحی کابینت، جداره ها، سقف، بین کابینت ها، حتی انتخاب نوع سینک شیرظرفشویی و…. میشود. نمیتوان یک کابینت را طراحی و یا انتخاب کرد بدون انکه به اتفاق بین کابیت ها فکر نکرد. اما به طور کل بهتر است برای بین کابینت ها از طرح و یا متریالی استفاده کنیم که از اصول زیر پیروی کنند.

1- اگر طراحی کابینت دارای بافت چوبی و یا فرم خاصی است بهتر است بین کابینت ها از طرح های ساده با رنگ روشن استفاده شود تا کابینت خود را به خوبی نشان دهد. اما اگر کابینت به صورت ساده طراحی شده باشد

میتوان بین کابینت ها را اندکی رنگ و لعاب بخشید تا سادگی کابینت به چشم مخاطب کمتر جلوه گری کند.

2- اگر سینک ظرفشویی در قسمتی غیر از سمت دیوارها (درآشپرخانه های جزیزه روی قسمت open) قرار دارد و یا اگر اشپرخانه بیشتر جنیه تزیین و دکور دارد میتوان بین کابینت ها را حتی کاغذ دیواری ساده و یا رنگ هم کرد. که در کارهای معاصر بسیار دیده میشود. در این صورت باید رنگ مورد نظر با کابینت های هامونی یا تضاد رنگی داشته باشد.

3- کاشی یا متریالهای سفید با اندازه های متوسط برای کسانی که دنبال مینیمالیسم هستند پیشنهاد مناسبی است.

4- کاشی هایی با طرحهای هندسی با اندازه متوسط به طوری که طرح هندسی به خوبی دیده شود میتواند جالب توجه باشد

5- از کاشی هایی با طرحها و سایز بزرگ تا حد امکان استفاده نشود.

6- تا جای ممکن از طرح هایی که در جهت افقی کشیدگی دارند استفاده نشود به جای آن، از طرح هایی که بدون جهت و خنثی هستند و یا اندکی کشیدی عمودی دارند؛ استفاده شود.

7- رنگهایی که اثری از آن در آشپزخانه و یا محیط اطراف نیست استفاده نشود مگر ان که جز رنگهای مکمل باشند.

8- در طرح های مدرن معمولا روی کابینت، بین کابینت و زیر کابینت بالا از یک متریال که میتواند ورق های فلزی، ورق های pvc و یا سنگهای کورین باشند؛ استفاده میشود.

 

قبل از تصمیم گیری در مورد خرید بین کابینتی توصیه می کنم این مطلب هم بخونید و از دست ندین  که بسیار مفید و  لازم هست .

و درادامه لیستی از محصولات تایلی بین کابینتی که به سیار شیک و خاص هستند را قرار دادیم تا راحت و بدون دغدغه و استرس خرید کنید  فقط روی لینک زیر کلیک کنید  و مراحل خرید هم توضیه داده شده . موفق باشین.
تایل بین کابینتی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =